2013-05-15 20:37:31
Φωτογραφία για ΕΒΑΛΕ... ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ PLAY OFFS Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! *VIDEO HIGHLIGHTS*
Ο ΠΑΣ Γιάννινα ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τα πλέι οφς και με το καλημέρα έβαλε... φωτιά στο βαθμολογικό πίνακα. Οι Γιαννιώτες παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο επικράτησαν με 2-1 του Αστέρα Τρίπολης.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο πίεσε στα πρώτα λεπτά και κατάφερε στο 8' να ανοίξει το σκορ με τον Τσουκαλά (διαγώνιο σουτ από σέντρα του Πάντου), εξαργυρώνοντας την υπεροχή του. Ο Αστέρας όμως σοβαρεύτηκε στη συνέχεια, ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να φτάσει γρήγορα στην ισοφάριση με ένα εκπληκτικό γυριστό του Σανκαρέ στο 14' μετά από σέντρα του Ράγιος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ ανέλαβε ξανά την πρωτοβουλία των κινήσεων, πάτησε αρκετές φορές στην περιοχή των Αρκάδων και κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα με τον Ίλιτς (πλασέ μέσα από την περιοχή από πλάγια θέση) στο 67'.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας 2-1, ΕΔΩ