2013-03-31 23:18:03
Φωτογραφία για Τα κανόνια επιστρέφουν στη Γ Εθνική μετά απο 17 χρόνια
Mετά από 17 ολόκληρα χρόνια η ομάδα του Ναυπλίου, ο Πανναυπλιακός ανεβαίνει στα σαλόνια της Γ' Εθνικής δίνοντας χαρά σε όλους τους φιλάθλους του.

Η ομάδα του Ναυπλίου μετέτρεψε τον κρίσιμο αγώνα με τον Παρνασσό Αράχωβας σε περίπατο και απο το πρώτο ημίχρονο είχε καθαρίσει το παιχνίδι με το σκορ να δείχνει 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο απαλλαγμένος απο το άγχος πρόσφερε θέαμα στους φίλους του και ένα γκόλ-κερασάκι στη τούρτα της μεγάλης γιορτής.

Για την ιστορία τα γκόλ πέτυχαν ο Γκολέμης Θ. (5ο λεπτό), ο Σαρακινιώτης Δ.(γκολάρα στο 12ο λεπτό) και ο Γκολέμης Η.( στο 33ο και 80ο λεπτό).

Η παρουσία του κόσμου ήταν συγκινητική. Απο νωρίς είχαν κατακλύσει το γήπεδο, ενώ κατα τη διάρκεια του αγώνα η ατμόσφαιρα ήταν θερμή και τα συνθήματα συνεχόμενα θυμίζοντας παλιές και δοξασμένες εποχές της ομάδας.

Το μόνο που απομένει τώρα είναι οι φίλαθλοι και φίλοι της ομάδας να καταφέρουν να ενισχύσουν οικονομικά αλλά και ηθικά την ομάδα στο δύσκολο δρόμο που έχει να παραμείνει στη Γ Εθνική.