2013-09-01 21:00:09
Φωτογραφία για Δεν απογοητεύτηκε ο Αναστασίου από την νέα γκέλα του Παναθηναϊκού
Το δεύτερο συνεχόμενο αρνητικό αποτέλεσμα και η πρώτη απώλεια βαθμών στο "Απόστολος Νικολαϊδης" όπως είναι απολύτως λογικό, έχει δημιουργήσει αρνητικό κλίμα στα αποδυτήρια του Παναθηναϊκού. Για αυτό στην προπόνηση της Κυριακής, ο Γιάννης Αναστασίου επιχείρησε να ανυψώσει το ηθικό των ποδοσφαιριστών του και τους προέτρεψε να συνεχίσουν τη σκληρή δουλειά. "Στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ήμασταν καλοί, όμως είχαμε ένα κενό διάστημα για 15-20 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και το πληρώσαμε. Αυτές τις λεπτομέρειες πρέπει να διορθώσουμε, γιατί θα μπορούσαμε βέβαια να πετύχουμε και άλλα γκολ σε φάσεις όπου παίκτες όπως ο Αμπέιντ, ο Μπεργκ και ο Διαμαντής, τελείωσαν μόνοι τους τις προσπάθειες αντί να δώσουν επί πλέον πάσα. Δεν τα παρατάμε και συνεχίζουμε τη δουλειά" ανέφερε μεταξύ άλλων ο Αναστασίου στους παίκτες του.