2013-04-16 01:03:05
Φωτογραφία για ''Διπλό'' τίτλου της Γιουβέντους επί της Λάτσιο
Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Γιουβέντους πέρασε από την "αιώνια" πόλη επικρατώντας με 2-0 της Λάτσιο και αύξησε την διαφορά από την Νάπολι στους ένδεκα βαθμούς. Και τα δύο τέρματα των "μπιανκονέρι" ο Βιντάλ.

Με δύο γκολ του Βιντάλ στο πρώτο ημίχρονο η Γιουβέντους πέρασε από την "αιώνια" πόλη επικρατώντας με 2-0 της Λάτσιο στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 32ης αγωνιστικής της Serie A.

Η Γιουβέντους που ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης με τη νίκη αυτή έφτασε στους 74 βαθμούς, ξεφεύγοντας από την δεύτερη Νάπολι η οποία έχει 63. Η Λάτσιο παρέμεινε στην πέμπτη θέση με 51 βαθμούς.

ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Άλβαρο Γκονσάλες, Σιανί, Τσάνα, Στανκεβίτσιους, Λεντέσμα, Ονάζι, Ερνάνες, Καντρέβα, Μάουρι, Κλόζε.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Πελούζο, Πίρλο, Βιντάλ, Πογκμπά, Λίχτσταϊνερ, Κουάντουο Ασαμόα, Μαρκίζιο, Βούτσινιτς.