2013-04-07 19:45:09
Φωτογραφία για Nίκη για την Παναχαϊκή στα Γιαννιτσά
Σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα η Παναχαϊκή στα Γιαννιτσά με 1-0 απέναντι στην τοπική Αναγέννηση με την οποία ισοβαθμούσε στη βαθμολογία της Β' Εθνικής. Πλέον την άφησε πίσω της με την ολοκλήρωση της 32ης αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, οι κοκκινόμαυροι κατάφεραν να προηγηθούν στο τέλος του ημιχρόνου με 1-0 των γηπεδούχων με συρτό σουτ του Βάντερσον έξω από την περιοχή που έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας των Γιαννιτσών.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο από την βροχή δεν κατάφεραν να προσφέρουν θέαμα μένοντας στο σκορ της πρώτης περιόδου.

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ (Σάββας Κωφίδης): Καραογλανίδης, Κυριακίδης, Βλαχόπουλος (46' Χατζόγλου), Σπαθάρας, Σαμαρόπουλος, Σερέτης, Καρλόπουλος, Αρτσε, Ζαγοριανός, Καρακάσογλου (81' Σπαθαρούδης), Σιδηρόπουλος (51' Αντρεϊνι)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ηλίας Φυντάνης): Πίτκας, Βάντερσον, Ν' Τζιόντο (77' Ρεκλείτης), Τέλλος, Γκούρτσας, Σπίνουλας, Κοκκίνης, Καραμανλής, Πομπόε, Βασιλαντωνόπουλος, Λίτσης (89' Βοσκόπουλος)