2013-04-05 00:14:15
Φωτογραφία για Μάλαγα-Άλμπα Βερολίνου 55-68
Σε ένα αδιάφορο ματς,αφού και οι δύο είχαν αποκλειστεί,η Άλμπα κέρδισε την Μάλαγα στην Ισπανία και πήρε μία νίκη γοήτρου.

Καταιγιστική η Αλμπα από το ξεκίνημα του ματς, έφτασε στο 16-37, στο 13ο λεπτό, με τους Μπάιαρς (8π.) και Φόστερ (10π.) να αναλαμβάνουν τα της επίθεσης.

Επτά λεπτά που απέμεναν για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι Ισπανοί τα έδωσαν όλα στην άμυνα, αλλά δεν βρήκαν και τις άκρες στην άλλη άκρη του γηπέδου (27-40, 20').

Στο τρίτο δεκάλεπτο κατέστη σαφές πως οι Γερμανοί ήθελαν περισσότερο αυτή τη νίκη γοήτρου. Πάλεψε περισσότερο για αυτή όπως φαίνεται και από το γεγονός ότι η διαφορά που είχε ήταν διψήφια (36-50, στο 28' και 38-52 στο 30'), με την τελευταία πράξη να μη διαφέρει σε τίποτα από τις προηγούμενες.

Οι παίκτες του Ομπράντοβιτς έφτασαν και στο 49-63 στο 37', με τους γηπεδούχους να μη δίνουν πραγματικά καμία σημασία στα όσα γίνονταν (7/21 τρίποντα, 12/31 δίποντα, 15 λάθη).