2013-03-22 00:32:28
Φωτογραφία για Μάλαγα-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 66-70
Η Μάλαγα δεν τα κατάφερε απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας, στην προσπάθεια που κάνει να εξασφαλίσει μία θέση για τα πλέι οφ της Ευρωλίγκας, καθώς ηττήθηκε με 70-66 από τους Ρώσους.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πάτησε γκάζι στο τέταρτο δεκάλεπτο και έφτασε στο εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα με 70-66 κόντρα στη Μάλαγα.

Από τους Ρώσους ο Μίλος Τεόντοσιτς σημείωσε σημαντικά καλάθια, βοηθώντας την ομάδα του να πάρει τη νίκη κόντρα στους παίκτες του Γιάσμιν Ρέπεσα.

Ο Σέρβος γκαρντ περίπου τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, κι ενώ η Μάλαγα ήταν μπροστά με 62-60, έπειτα από καλάθι του Σιμόν ευστόχησε σε δύο διαδοχικά σουτ τριών πόντων, κάνοντας το 62-66 για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας που έφτασε στο τέλος στη νίκη.

Ο αγώνας:

Η Μάλαγα ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και κατάφερε να ελέγξει το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά. Με αυτόν τον τρόπο το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 17-16 για τη Μάλαγα, ενώ με την έναρξη της δεύτερης περιόδου, οι Ρώσοι προσπάθησαν να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ. Παρόλα αυτά, οι Ισπανοί διατήρησαν το προβάδισμα τους και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με προβάδισμα τεσσάρων πόντων (34-30).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες συνέχισαν να συμβαδίζουν στο σκορ με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 52-52. Παρόλα αυτά, στην τέταρτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν λύσεις και κατάφεραν να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα με 66-70, στην προσπάθεια τους να τερματίσουν όσο το δυνατόν ψηλότερα γίνεται στον όμιλο τους.

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 34-30, 52-52, 66-70.

Μάλαγα (Ρέπεσα): Σιμόν 10(2), Ουίλιαμς 12(3), Λίμα 4, Πάνκο 7, Βιδάλ 5(1), Κάλογουεϊ 10(2), Βάσκεθ 2, Ζόριτς 6, Ντράγκιτς 10.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Τεόντοσιτς 13(3), Μίτσοφ 5(1), Τζάκσον, Κρστιτς 7, Ουίμς 13(1), Έρτσεγκ 10(2), Βοροντσέβιτς, Κάουν 16, Κριάπα 6, Παπαλουκάς.