2013-03-20 13:00:11
Φωτογραφία για Ζέκα και Σο αντάλλαξαν...Πορτογαλικά στη Τούμπα
Τρελαμένος με την αποβολή του, ήταν στο ημίχρονο του αγώνα της Τούμπας, ο Πάπε Σο. Ο Σενεγαλέζος άσος δεν μπορούσε να πιστέψει πως σε ένα τόσο σημαντικό ματς, άφησε την ομάδα του να παίξει για 51 λεπτά με παίκτη λιγότερο, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 2-0 και να χάσει σημαντικό έδαφος στην μάχη για την είσοδο στα play off...Μάλιστα, τα νεύρα του, αλλά και κάποιες παρατηρήσεις του Ζέκα δημιούργησαν ένα κλίμα έντασης μεταξύ των δύο, το οποίο είχε ξεκινήσει από την φάση του 40ου δευτερόλεπτου. Ο Πορτογάλος ήταν αυτός που έχασε την μπάλα στο κέντρο, με αποτέλεσμα να επέλθει το φάουλ του συμπαίκτη του, που του κόστισε την κίτρινη κάρτα. Ο υψηλόσωμος μέσος, αμέσως μετά την πρώτη του την ανεξήγητη απόφαση του Στυλιάρα να τον «σημαδέψει» με το... καλημέρα του αγώνα, είχε έναν μίνι έντονο διάλογο με τον Ζέκα, ο οποίος όμως τελείωσε αμέσως. Συνεχίστηκε όμως στα αποδυτήρια, στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Οι δυο τους αντάλλαξαν κάποια Πορτογαλικά, όμως αμέσως μετά κατάλαβαν οτι κινήσεις σαν και αυτές δεν βοηθούν την ομάδα και αγκαλιάστηκαν μπροστά σε όλους, δείχνοντας πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στις μεταξύ τους σχέσεις.

Πηγή: leoforos.gr