2013-01-05 22:40:31
Φωτογραφία για Ολυμπιακός - Λαμία 3-1...
Την ξέφρενη κούρσα του προς την κατάκτηση του φετινού τίτλου συνέχισε ο Θρύλος, που επιβλήθηκε άνετα 3-1 της Λαμίας στο κλειστό του Ρέντη και διευρύνε το αήττητο σερί του σ' ολες τις διοργανώσεις κάνοντα ςιδανικό ποδαρικό στο 2-13.

Τίποτε δεν φαντάει ικανό να σταματησει τον φετινό Ολυμπαικό! Η «αρμάδα» του Δημήτρη Καζάζη παίζοντας εξαιρετικά στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, επιβλήθηκε 3-1 της μαχητικής Λαμίας στο κλεισό του Ρέντη στο πλαίσιο της πρώτης αγωνισιτκής του δευτέρου γύρου της κανονικής περιόδου και μπήκε με το «δεξί» στις επίσημες αγωνιστιτές της υποχρεώσεις.για το 2013.

Ο Θρύλος πλέον, «μετράει» 12 στα 12 στην Α1, και 18 νίκες σε ισάριθμε αγωνισιτκέςσε όλες τις διοργανώσεις!

Στο πρώτο σετ, οι γηπεοδύχοι ήτα καλύτεροι και έφτασαν με σχετική αμεση στην κατάκτησή του με 25-22.

Με τον Φιλίποφ να επιλέγει κυρίως τους ακραίους του και τον διαγώνιο, ο Ολυμπιακός πήγε με προβάδισμα τριών πόντων στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ (8-5) και με πέντε (16-11) στο δεύτερο, για να το κατακτήσει εμ 25-22.

Στο δεύτερο σετ, η ομάδα της Φθιώτιδας στάθηκε πολύ ανταγωνισιτκή και κατάφερε να το καερδίσει στις λεπτομέρειες με 26-28, δημιουργώντα συνθήκες ...ντέρμπι στην αναμέτρηση.

Τα δύο επόμενα σετ, όμως ακνήκαν εξ΄ολοκλήρου στους παίκτες του Δημήτρη Καζάζη, που επέβαλαμ πλήρως τον δικό τους ρυθμό στην αναμέτρηση καιμε κορυφαίους τους Γιορντάνοφ και Κοκκινάκη, έφτασαν στη 12η συνεχόμενη νίκη τους

Τα σετ: 25-22, 26-28, 25-22, 25-23.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του αδικοχαμένου Νίκου Σαμαρά.