Πρόκριση για Σαραγόσα παρά την ήττα με 2-1 από την Γρανάδα.

Αναλυτικά:

Γρανάδα- Σαραγόσα: 2-1 (0-1)

(Ιγκαλό 27', Μάινζ 66'- Μάρι 56')

Η Σαραγόσα πήρε την πρόκριση με την ψυχή στο στόμα, καθώς έχασε με 2-1 από τη Γρανάδα αλλά πέρασε χάρη στη νίκη της με 1-0 στον πρώτο αγώνα.

Η Γρανάδα άνοιξε το σκορ με τον Ιγκαλό στο 27ο λεπτό και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα. Ωστόσο στο 56' ο Χοσέ Μάρι έκανε το 1-1 για τη Σαραγόσα κι ενώ τρία λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Πόστιγκα. Η Γρανάδα έκανε το 2-1 στο 66ο λεπτό με τον Μάινζ αλλά δεν μπόρεσε παρά το αριθμητικό της πλεονέκτημα, να πετύχει ακόμη ένα γκολ και να πάρει την πρόκριση.

Θέλτα- Αλμερία: 3-0 (0-2)

(Παρκ 55', Λάγο 90+2', Ντε λούκας 109')

Απίστευτη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πήρε η Θέλτα, που επικράτησε με 3-0 της Αλμερία στην πρόταση.

Η Θέλτα άνοιξε το σκορ με τον Παρκ στο 55ο λεπτό και μπήκε ξανά στο παιχνίδι της πρόκρισης. Το ματς είχε φτάσει στις καθυστερήσεις και όλοι περίμενα πως η Θέλτα θα έμενε εκτός, αλλά στο 90+2' ο Λάγο έκανε το 2-0 και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί η Θέλτα είχε πιο πολλές δυνάμεις και με γκολ του Ντε Λούκας στο 109' πήρε τη νίκη-πρόκριση με 3-0. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 117' λόγω αποβολής του Nίγκεθ

Μαγιόρκα- Ντεπορτιβο Λα Κορούνια: 0-0 (1-1)

Το 0-0 κόλλησαν Μαγιόρκα και Λα Κορούνια με τους Νησιώτες να παίρνουν την πρόκριση χάρη στην ισοπαλία 1-1 που είχαν αποσπάσει στο πρώτο ματς στο «Ριαθόρ»