2012-11-17 20:16:48
Φωτογραφία για Ένα βήμα μπρος και δύο πίσω κάνει ο Άρης
Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στον ΠΑΣ Γιάννινα, πέτυχε δύο γκολ και παρά τη μείωση του σκορ στην επανάληψη από τον Γιαννιώτα πήρε τη σημαντική νίκη με 2-1 μέσα στο «Κλ. Βικελίδης» επί του Άρη. Ο Άρης παρουσιάστηκε με δυο πρόσωπα στο παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΣ και πλήρωσε το κάκιστο πρώτο ημίχρονο γνωρίζοντας την ήττα με 1-2 από την ομάδα των Ιωαννίνων Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα επί του Άρη μέσα στην έδρα των κιτρίνων μετά από 24 παιχνίδια. Τη χειρότερη εμφάνιση επί των ημερών που μαζί με τον Δημήτρη Μπουγιουκλή βρίσκονται στο τιμόνι της ομάδας έκανε ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο σύμφωνα με τον Νίκο Πασσιαλή. Ο Έλληνας τεχνικός επεσήμανε ότι το κάκιστο πρώτο μέρος ήταν αυτό που στοίχισε στους «κίτρινους», οι οποίοι έκαναν μεγάλη προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι. «Δυστυχώς κάναμε το χειρότερο πρώτο ημίχρονο στον καιρό που βρισκόμαστε στην ομάδα. Ήμασταν πολύ κακοί. Στο δεύτερο μέρος άλλαξε η εικόνα μας, πετύχαμε γρήγορα το 1-2, είχαμε ευκαιρίες να ισοφαρίσουμε, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Ξέρουμε ότι η χρονιά θα είναι δύσκολη. Πάμε τώρα μέσα στον Πανθρακικό για να πάρουμε αυτό που δεν καταφέραμε σήμερα», είπε ο Πασσιαλής αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ Γιάννινα.