2012-11-08 23:51:26
Φωτογραφία για Καντού-Φενέρμπαχτσε 82-58
Σπουδαία νίκη για την Καντού η οποία διέλυσε τη Φενέρμπαχτσε με σκορ 82-58 και ξαναμπήκε δυναμικά στο παιχνίδι της πρόκρισης

Την δεύτερη νίκη της στην διοργάνωση, πέτυχε η Καντού η οποία επιβλήθηκε με σκορ 82-58 της Φενέρμπαχτσε για την 5η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Τα πράγματα στον όμιλο του Παναθηναϊκού μπερδεύονται πολύ, καθώς όλοι δείχνουν ικανοί να κερδίσουν όλους.

Η Καντού τελείωσε το ματς με εντυπωσιακό 68% στα δίποντα, ενώ κυριάρχησε κατά κράτος στα ριμπάουντ (31-19).

Ο αγώνας:

Μετά τα πρώτα νευρικά λεπτά στο παιχνίδι και το 8-8 στο 5ο λεπτό του αγώνα, η Καντού επέβαλε πλήρως το ρυθμό της και με επιμέρους 13-2 βρέθηκε στο 23-12 στο τέλος του α' δεκαλέπτου.

Η Φενέρμπαχτσε έδειχνε να μην μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό της Καντού και στο 15' η διαφορά ανέβηκε στους 14 πόντους (34-20). Αυτή ήταν και η διαφορά στο ημίχρονο με τους Ιταλούς να φεύγουν για τα αποδυτήρια στο 41-27.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι έδειξαν τη δέουσα προσοχή και βρέθηκαν με το καλημέρα στο β' ημίχρονο στο +20 (51-31).

Τα δεκάλεπτα: 23-12, 41-27, 57-44, 82-58