2012-10-29 23:38:05
Φωτογραφία για ΖΑΡΝΤΙΜ : ΤΟ ΜΑΤΣ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ...
Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ άφησε να εννοηθεί ότι ο Ολυμπιακός υποτίμησε τον Άρη στο πρώτο ημίχρονο κι ότι όταν ανέβηκε στην επανάληψη δεν αξιποίησε τις ευκαιρίες του.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού δέχτηκε ερωτήσεις στη συνέντευξη Τύπου σχετικά με τη διαιτησία και είπε ότι δεν τη σχολιάζει, προσθέτοντας πάντως ότι... «για εμάς ήταν το πρώτο πέναλτι μετά από 8 αγωνιστικές ενώ άλλες ομάδες έχουν πάρει περισσότερα».

Για το παιχνίδι ο Πορτογάλος τεχνικός δήλωσε:

«Το ματς είχε δύο όψεις. Στο πρώτο μέρος δεν είμαστε ευχαριστημένοι από την εικόνα μας, δε σεβαστήκαμε όσο έπρεπε τον αντίπαλό μας. Στο δεύτερο βελτιωθήκαμε, γίναμε πιο ανταγωνιστικοί, ανεβάσαμε την απόδοσή μας αλλά δεν είμαστε αποτελεσματικοί, καθώς αξιοποιήσαμε μόνο μία από τις 4-5 ευκαιρίες μας.

Δε στεκόμαστε στις απουσίες διότι ο Ολυμπιακός δε στηρίζεται μόνο σε ορισμένους παίκτες αλλά όλοι είναι χρήσιμοι. Με όποιο σχήμα παίζουμε πάντοτε για τη νίκη.

Ο Άρης ήταν πιο κοντά στη νίκη στο πρώτο ημίχρονο κι εμείς στο δεύτερο».