2012-09-15 21:19:11
Φωτογραφία για ΦΑΠΟΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΟΡ... ΠΑΟ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 80-85
Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε απέναντι στην Μπαρτσελόνα στον τελικό του τουρνουά της Σόφιας αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς οι "Μπλαουγκράνα" επικράτησαν με 80-85.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο η Μπαρτσελόνα βρήκε τον τρόπο να διασπάσει την άμυνα του "δεύτερου" και μπήκε για τα καλά σε θέση οδηγού.

Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους προηγήθηκε με 48-40 στο 23', με τους "πράσινους" να μειώνουν σε 55-51 (27΄). Η Μπαρτσελόνα όμως, έκανε επιμέρους σκορ 10-1 κι έκλεισε την τρίτη περίοδο στο +13.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε σε 68-61 αλλά η Μπαρτσελόνα δεν τον άφησε να την απειλήσει περισσότερο.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 36-60, 52-65, 80-85

Παναθηναϊκός (Πεδουλάκης): Μπράμος 6, Άρμστρονγκ 14, Κίτσεν 15, Σχορτσανίτης 15, Τσαρτσαρής 4, Ματσιούλις 15, Πάνκο 9, Γιαννόπουλος 2