2012-04-22 19:00:29
Φωτογραφία για Κηδεία στο Μιλάνο
Οδυνηρή ισοπαλία στην μάχη του τίτλου γνώρισε η Μίλαν η οποία αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με την Μπολόνια στο «Σαν Σίρο». Μάλιστα τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν και χειρότερα για τους «ροσονέρι» αν δεν είχε ισοφαρίσει ο Ιμπραΐμοβιτς στις καθυστερήσεις, το γκολ που είχε δώσει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με τον Ραμίρες στο 26’. Έτσι η Γιουβέντους έχει την ευκαιρία με νίκη επί της Ρόμα να ξεφύγει τρεις βαθμούς στην μάχη του Καμπιονάτο.

Συνθέσεις:

ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Αμπάτε, Νέστα, Μπονέρα, Αντονίνι, Φαν Μπόμελ, Νοτσερίνο, Μουντάρι, Ζέεντορφ, Ρομπίνιο, Ιμπραχίμοβιτς.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Αλιάρντι, Ράτζι, Πορτανόβα, Κερουμπίν, Ντιέγκο Πέρες, Μουντιγκάγι, Γκάρικς, Μορλέο, Γκαστόν Ραμίρες, Ντιαμάντι, Ντι Βάιο.

«Σοκ» και για την Λάτσιο στις καθυστερήσεις, με την Λέτσε να παίρνει έναν πολύτιμο βαθμό (1-1) στο Ολίμπικο, στην μάχη που δίνει για παραμονή στην κατηγορία, ενώ ισόπαλες αναδείχτηκαν οι Τσεζένα και Παλέρμο με 2-2. Σοβαρά επεισόδια διαδραματίστηκαν στην αναμέτρηση της Τζένοα με την Σιένα.