2013-09-15 22:53:17
Φωτογραφία για ΠΑΕΙ... ΦΟΥΛ ΓΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ! ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΟ 1-1
Ο Παναθηναϊκός για άλλη μια φορά ήταν κακός αλλά κατάφερε με χίλια ζόρια να μείνει όρθιος στα «Περιβόλια» κόντρα στον Πλατανιά!

Οι "πράσινοι" δεν κατάφεραν και πάλι να φύγουν νικητές από τα Περιβόλια κόντρα στον Πλατανιά.

Ήρθαν ισόπαλοι 1-1, και βάσει της εμφάνισης που έκαναν μπορούν να δηλώνουν και ικανοποιημένοι ποτ έμειναν... όρθιοι στην Κρήτη.

Οι γηπεδούχοι καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου με τον Ναζλίδη και τον Καπίνο να φέρει μεγάλη ευθύνη.

Ο Ατζαγκούν ισοφάρισε για τον Παναθηναϊκού στο 82ο λεπτό, ενώ ήταν αυτός που βοήθησε τους πράσινους από την στιγμή που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο.

Πλατανιάς: Γιωργαλλίδης, Φάισκα, Ιντζίδης, Φερνάντες, Ράφαελ, Σιώπης, Τετέ, Μπέλιτς (61' Αγκιλέρα), Ναζλίδης (λ.τ. 46' Μοράλες), Γοουνδουλάκης (89' Πόποβιτς), Τόρες.

Παναθηναϊκός: Καπίνο, Γκονζάλες, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Αμπεϊντ, Ρισβάνης, Ζέκα (72' Ατζαγκούν), Ντίνας (58' Μπαϊράμι), Πράνιτς (80' Καρέλης), Μπέργκ.