2013-08-25 23:53:59
Φωτογραφία για Σαβιόλα και Φουστέρ όλα τα λεφτά στον Ολυμπιακό
Tην δεύτερη του νίκη του στις 2 πρώτες αγωνιστικές της Super League πέτυχε ο Ολυμπιακός που επικράτησε με σκορ 2-1 του Ατρόμητου στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" σε ένα ματς που απέκτησε μεγάλο ενδιαφέρον με το ξεκίνημα της επανάληψης, όταν και ο Ναπολεόνι έβαλε μπροστά (47') στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους. Ο Μίτσελ από το 46' είχε περάσει στο ματς τους Φουστέρ (αντί Φετφατζίδη) και Σαβιόλα (στη θέση του Σαλίνο) και σίγουρα θα αισθάνεται δικαιωμένος για την επιλογή του καθώς αμφότεροι σκόραραν βοηθώντας τον Ολυμπιακό να φτάσει στην ανατροπή. Αρχικά ο Ισπανός μεσοεπιθετικός με εξαιρετικό σουτ ισοφάρισε σε 1-1 (51') και τρία λεπτά αργότερα ο Αργεντινός, με το παρθενικό του γκολ φορώντας τα ερυθρόλευκα, έδωσε το προβάδισμα (54') στους Πειραιώτες με 2-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό για τον Ολυμπιακό, που είχε μεν την πρωτοβουλία στον αγωνιστικό χώρο αλλά δεν έβρισκε τον τρόπο να απειλήσει την εστία του Σηφάκη
. Αντίθετα ο Ατρόμητος σε δύο αντεπιθέσεις λίγο έλειψε να κάνει τη ζημιά, αλλά Ναπολεόνι και Φυτανίδης αστόχησαν υπό καλές προϋποθέσεις. Στα θετικά για τους Πειραιώτες, το γεγονός πως δεν πελάγωσαν μετά το σοκ του 0-1 στο 47' και μέχρι το 54΄είχαν ανατρέψει την εις βάρος τους κατάσταση. Προς το τέλος του αγώνα οι φιλοξενούμενοι καρδιοχτύπησαν δύο φορές τους γηπεδούχους με ισάριθμες ευκαιρίες του Μπρίτο μέσα σε ένα λεπτό, ενώ στο 85' κακώς ακυρώθηκε ως οφσάιντ το τέρμα του Μήτρογλου για το 3-1.

Πηγή: redplanet.gr