2013-07-31 00:30:06
Φωτογραφία για Τζιόλης:Ηταν αδικία, δεν μας άξιζε τέτοιο αποτέλεσμα
Η τοποθέτηση του Μίρον Μάρκεβιτς για την νίκη της Μέταλιστ επί του "Δικεφάλου". Για το αν είναι ικανοποιημένος και αν επηρέασε την Μέταλιστ η ζέστη: "Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλό, στο δεύτερο βελτιωθήκαμε. Μας επηρέασε η ζέστη γιατί δεν είμαστε συνηθισμένοι να παίζουμε σε αυτές τις συνθήκες". Για το αν του θύμησε το ματς με την Ομόνοια πριν δύο χρόνια: "Μου το θύμισε. Και τότε υπήρχε ζέστη, όπως και σήμερα". Για την εικόνα που έχει από τον ΠΑΟΚ: "Εχουμε εικόνα από τον ΠΑΟΚ από ένα παιχνίδι. Τα υπόλοιπα ματς τα είδαμε στην τηλεόραση. Δεν παίξαμε καλά στην αρχή του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο κλείσαμε τους χώρους και δεν αφήσαμε τον ΠΑΟΚ να ανοιχτεί. Θα μπορούσε να γίνει και 0-3 ή 2-2. Είναι ποδόσφαιρο...". Για την ρεβάνς: "Σκεφτόμαστε το επόμενο ματς, στο ουκρανικό πρωτάθλημα. Πάντως στο δεύτερο ματς θα παίξουμε πιο δυνατά". Για την άδεια Τούμπα: "Με την παρουσία των φιλάθλων στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ θα έπαιζε πιο επιθετικά και πιο δυνατά
. Επαιξε ρόλο η απουσία των φιλάθλων". Για το αν περίμενε καλύτερη εμφάνιση από τον ΠΑΟΚ: "Και τώρα θεωρώ πως είναι δυνατή και σοβαρή ομάδα. Στο δεύτερο ματς πρέπει να προσέξουν πολύ οι παίκτες μου".Τι ανέφερε ο Αλέξανδρος Τζιόλης για την ήττα του ΠΑΟΚ. "Δεν ξέρω τι να πω. Μπήκαμε καλά και μπορούσαμε πολύ εύκολα να πετύχουμε γκολ. Δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι στην άμυνα και δεχτήκαμε ένα γκολ από του πουθενά που μας έκοψε τα φτερά. Στη ημίχρονο συζητήσαμε πως θα μπορούσαμε να γυρίσουμε το παιχνίδι, αλλά σταθήκαμε άτυχοι. Καλή ομάδα και καλοί παίκτες οι αντίπαλοι, αλλά μπορούσαμε να πετύχουμε 2-3 γκολ στο πρώτο μέρος. Είναι άδικο να χάνουμε έτσι. Σίγουρα δεν είμαστε φαβορί, το θέμα είναι να βάλουμε ένα γκολ στη ρεβάνς και βλέπουμε. Ήταν από τα παιχνίδια που μας στενοχωρούν γιατί δεν μας άξιζε τέτοιο αποτέλεσμα. Ήταν αδικία".