2013-04-18 14:15:06
Φωτογραφία για ΣΤΟ ΒΡΑΧΑΤΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (19:00) ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΗΜΑ ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ
Το δεύτερο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος φιλοδοξούν να κάνουν οι ερυθρόλευκοι.

Με το «σκορ» να είναι ισόπαλο 1-1 νίκες η σειρά των τελικών των πλέι οφ της VolleyleagueΟΠΑΠ μεταφέρεται την Παρασκευή και το Σάββατο στην έδρα του Παμβοχαϊκού.

Οι ερυθρόλευκοι αφού εντόπισαν και διόρθωσαν άμεσα τα αίτια της ήττας (0-3 σετ) του πρώτου αγώνα, αντέδρασαν σωστά στον δεύτερο τελικό και επικράτησαν σχετικά εύκολα (3-0 σετ) του αξιόμαχου Παμβοχαϊκού ο οποίος έχει δείξει ότι δικαιολογημένα βρίσκεται στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

3ος Τελικός - Παρασκευή 19 Απριλίου 2013:

Βραχάτι «Γ.Τριαντάφυλλος» 19.00 (Νοvasports 4): Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός

Διαιτητές:Γεροθόδωρος, Θεμελής. Παρατηρητής: Αντωνούλης. Επόπτες: Χλωρός Τοψιδέλης Τσάκας Αντωνόπουλος. Γραμματεία: Κτενά

4ος Τελικός - Σάββατο 20 Απριλίου 2013:

Βραχάτι «Γ.Τριαντάφυλλος» - 19.00 (Novasports 4): Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός

Διαιτητές:Γεωργουλέας, Μυλωνάκης.Παρατηρητής: Βασιλειάδης. Επόπτες: Οικονόμου Μ. Χαμπιλού Ράντσιου Μεταξά. Γραμματεία: Παπακυριακοπούλου