2013-04-14 21:47:37
Φωτογραφία για ΧΑΤ ΤΡΙΚ Ο ΤΑΤΟΣ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Ο Ανδρέας Τάτος έχει βάλει σκοπό να κρατήσει... μόνος του τον Άρη στην Superleague.

Ο μέσος του Ολυμπιακού ο οποίος αγωνίζεται με την μορφή δανεισμού στους Θεσσαλονικείς, μετά το γκολ στον Ατρόμητο στο Περιστέρι την περασμένη αγωνιστική, όπου έδωσε την υπερπολύτιμη νίκη στην ομάδα του, σκόραρε ξανά.

Συγκεκριμένα, ο Τάτος πέτυχε το δεύτερο γκολ του Άρη στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης στο «Κλ. Βικελίδης». Στο 29ο λεπτό, ο μέσος των ερυθρόλευκων εξαπόλυσε μία… βολίδα έξω από την μεγάλη περιοχή η οποία με την βοήθεια του δοκαριού, κατέληξε στα δίχτυα του Μπάντη.

Εκπληκτικά πράγματα από τον Τάτο στο δεύτερο ημίχρονο, όπου πέτυχε άλλα δυο γκολ και έκανε το χατ-τρικ. Στο 79ο λεπτό ο Τάτος ευστόχησε από τα 11 βήματα για το 4-1 και στο 85' βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα και κρέμασε τον Μπαντή, που έκανε έξοδο, με πλασέ για να γράψει το τελικό 5-1.

Δείτε τα γκολ του αγώνα, ανάμεσα στον Άρη και τον Αστέρα, για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, ΕΔΩ