2013-04-06 22:00:09
Φωτογραφία για Οξυγόνο για τον Άρη, μπελάδες για τον Αναστόπουλο
Πολύ μεγάλη νίκη με 0-1 πέτυχε ο Άρης επί του Ατρομήτου στο Περιστέρι, βγαίνοντας έστω και για μία μέρα από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού και πλέον περιμένει την αναμέτρηση του Πανθρακικού με τον ΟΦΗ. Σκόρερ για τους "κίτρινους" ο Τάτος στο 82`. Ο Νταβίντ Αγκάνθο που πολλές φορές έσωσε τον Άρη με τα γκολ του, αλλά άλλες τόσες τον «χαντάκωσε» με τις κάρτες που βλέπει, αποβλήθηκε στο 19ο λεπτό του «τελικού» με τον Ατρόμητου, αλλά ο Άρης κατάφερε να φύγει νικητής από το Περιστέρι (1-0) με το γκολ του Τάτου στο 82ο λεπτό, σε ένα ματς που οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου ήταν δέκα αλλά έπαιζαν για είκοσι, ενώ αυτοί του Νίκου Αναστόπουλου ήταν έντεκα αλλά έπαιζαν για... τρεις! Ο Ισπανός επιθετικός του Άρη, που θα έχανε τα δύο τελευταία ματς λόγω τιμωρίας, είδε κίτρινη κάρτα για «θέατρο», αν και οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για αγκωνιά του Φυτανίδη. Ακόμα και έτσι να είναι, ο Αγκάνθο «τρελάθηκε», η κάμερα τον «έπιασε» να βρίζει τον διαιτητή και αναμενόμενα έφυγε για τα αποδυτήρια με κόκκινη, αρνούμενος πάντως να αποχωρήσει και βάζοντάς τα ακόμα και με τους ανθρώπους της ομάδας του!Ο Άρης λοιπόν έμεινε με παίκτη λιγότερο για τα επόμενα 80 και πλέον λεπτά, αλλά αυτό δεν φάνηκε στιγμή, απέναντι σε έναν νωθρό Ατρόμητο που..
. θυμήθηκε να τρέξει αφότου δέχθηκε το γκολ! Δεν κατάφεραν να συγκρατηθούν οι Παπαζαχαρίας και Οικονομόπουλος αμέσως μετά την αποβολή του Ακάνθο στο 18ο λεπτό του αγώνα Ατρόμητος - Άρης. «Αφήστε μας να παίξουμε», φώναζε δακρυσμένος ο αρχηγός του Άρη ενώ και οι υπόλοιποι παίκτες έπεσαν στον διαιτητή του αγώνα, Στυλιάρα.