2013-03-30 19:45:05
Φωτογραφία για Καταστροφή για Άρη και Πανθρακικό η ισοπαλία
Στο ισόπαλο 0-0 έμεινε ο Άρης με τον Πανθρακικό, αποτέλεσμα που σε καμία περίπτωση δεν βολεύει τους γηπεδούχους που βλέπουν όλο και πιο κοντά τη Football League. «Πλήρωσε» την αστοχία του ο Πανθρακικός, ο οποίος παραχώρησε παρά απέσπασε ισοπαλία (0-0) στο «Βικελίδης» από τον Αρη. Σε δυσμενή θέση παραμένουν αμφότεροι. Αν κάποια ομάδα αδικείται από το τελικό 0-0 του «Κλεάνθης Βικελίδης», αυτή είναι ο Πανθρακικός. Η ομάδα της Κομοτηνής είχε πιο κλασικές ευκαιρίες για το γκολ της νίκης κόντρα σε έναν Αρη που κυκλοφορούσε περισσότερο την μπάλα, αλλά ως εκεί. Ετσι το 0-0 έμεινε μέχρι τέλους, οι δυο ομάδες πήραν από ένα βαθμό και παρέμειναν στην επικίνδυνη ζώνη δίνοντας συνέχεια στη μάχη για την παραμονή. Για τη διαιτησία μίλησε ο Σούλης Παπαδόπουλος στις πρώτες του δηλώσεις μετά το τέλος της αναμέτρησης στη συνδρομητική τηλεόραση. Ο προπονητής του Άρη δήλωσε: «Δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο. Ξέραμε ότι θα μπουν να μας εκνευρίσουν, πέσαμε σε αυτή την παγίδα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που σταμάτησε το παιχνίδι για δέκα λεπτά και ο διαιτητής έδωσε τρία λεπτά καθυστερήσεις. Υπάρχουν ελπίδες σίγουρα, συνεχίζουμε. Δεν μίλησα ούτε μετά το ματς με τα Γιάννενα για τη διαιτησία αλλά και σήμερα ζήτημα αν παίχτηκε 20 λεπτά ποδόσφαιρο».