2013-03-20 19:03:38
Φωτογραφία για ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ... ΣΠΑΡΤΑΚ ΒΟΛΓΚΟΓΚΡΑΝΤ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13-10
Στο Βόλγκογκραντ σταμάτησε η εφετινή ευρωπαϊκή πορεία του Ολυμπιακού.

Οι ερυθρόλευκοι δεν μπόρεσαν να υπερασπιστούν τη νίκη (9-8) του πρώτου αγώνα και χάνοντας με τρία γκολ διαφορά από τη Σπαρτάκ αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του LENChampionsLeague.

Ο επαναληπτικός αγώνας της φάσης των «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης κυλούσε όπως ακριβώς ήθελε η ομάδα μας η οποία στα μισά του δευτέρου οκταλέπτου ήταν μπροστά με τρία γκολ διαφορά (3-6) και στο ημίχρονο με ένα (5-6).

Δυστυχώς στο τρίτο οκτάλεπτο η κατάσταση ανατράπηκε και οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους 5-2 πήραν προβάδισμα πρόκρισης (10-8) το οποίο κατάφεραν να ελέγξουν στην τέταρτη περίοδο επικρατώντας τελικά με 13-10

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-4, 5-2, 3-2.