2013-03-03 21:38:41
Φωτογραφία για «ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ» ΜΕ... 5ΑΡΑ ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ
Εξαιρετική απόδοση και άνετη νίκη για τους Έφηβους του Ολυμπιακού οι οποίοι επικράτησαν 5-1 του Πανιωνίου στο Ρέντη για την 3η αγωνιστική του 3ου γύρου του πρωταθλήματος και πέρασαν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Οι πιτσιρικάδες του Γιώργου Κοκολάκη δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης και έφτασαν σε μια άνετη νίκη.

Ο Ολυμπιακός άρχισε να επιτίθεται κατά κύματα και να δημιουργεί συνεχώς ευκαιρίες. Το πρώτο γκολ των ερυθρόλευκων ήρθε μόλις στο 4’ με τον Γαρεφαλάκη. Ακολούθησε ένα του Σάλιακα στο 30’ ένα από τον Λάτσι στο 37’ και άλλο ένα από τον Σάλιακα πριν το τέλος του πρώτου μέρους, στο 42’.

Όπως ήταν λογικό, με το σκορ στο 4-0 στο ημίχρονο το ματς είχε ήδη τελειώσει. Οι ερυθρόλευκοι χαλάρωσαν στο δεύτερο ημίχρονο, όμως ήρθε και το πέμπτο γκολ στο 80’ (είχε μειώσει προσωρινά ο Πανιώνιος) από τον Θέμη Ποτουρίδη ο οποίος επέστρεψε από τον σοβαρό τραυματισμό του μετά από οκτώ μήνες.