2013-02-04 17:30:15
Φωτογραφία για Ο Κλάους δεν θέλει να...βλέπει τον κόσμο του Άρη
Ο Στέφανος Αθανασιάδης δεν είχε πετύχει γκολ μέσα στο Χαριλάου, μέχρι σήμερα αλλά φρόντισε από νωρίς στο ματς να το αλλάξει αυτό…Μόλις 72 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη στο ματς με τον Άρη έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ ανοίγοντας λογαριασμό και στο Χαριλάου, με το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα μέσα στο 2013 καθώς είχε μόνο τα τρία τέρματα στο Κύπελλο στη ρεβάνς με την Καλλιθέα στο 6-0. Πως πανηγύρισε το γκολ; Έβαλε το ένα χέρι στα μάτια του σαν να έλεγε στον κόσμο του Άρη: «Για μένα δεν υπάρχετε, δεν σας βλέπω…». Βέβαια ο Κλάους έχει παίξει ελάχιστα μέσα στο Χαριλάου τα προηγούμενα χρόνια…Πέρυσι στο 1-1 ήταν τραυματίας (στη θέση του είχε παίξει ο Παπάζογλου που πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης). Πρόπερσι στο 0-0 είχε παίξει μόνο 12 λεπτά στο τέλος ως αλλαγή. Τη σεζόν 2009-10 ήταν δανεικός  στον Πανσερραϊκό ενώ την περίοδο 2008-09 είχε παίξει μόνο στο Κύπελλο στο ματς που πήγε στα πέναλτι και εκεί ήταν ένας από τους παίκτες του Δικέφαλου που ευστόχησαν. Τότε είχε βάλει για πρώτη φορά το δάκτυλο στο στόμα κάνοντας νόημα στον κόσμο του Άρη να το… “βουλώσει”. Σήμερα απλά έκανε ότι δεν τους «έβλεπε», αλλά τελικά παρότι ο Δικέφαλος πήρε νωρίς νωρίς προβάδισμα στο σκορ τελικά έμεινε στο 2-2 στο Χαριλάου Πηγή: sport103.gr