2013-02-03 01:41:31
Φωτογραφία για Πρέμιερ Λιγκ: Νέα απογοήτευση για την Τσέλσι
Η Τσέλσι με τον Ράφα Μπενίτεθ στον πάγκο φαίνεται πως δεν έχει γιατρειά. Για άλλη μία φορά, δέχτηκε την ανατροπή, κι ενώ προηγήθηκε 2-1 ηττήθηκε από τη Νιούκαστλ με 3-2!Εκτός έδρας νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επι της Φούλαμ (1-0).

Στο «Σεντ Τζέημς Παρκ» του Νιούκαστλ έγινε ένα σπουδαίο ματς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γκουτιέρεζ στο 41', αλλά η Τσέλσι ισοφάρισε με τον Φρανκ Λάμπαρντ στο 55' και έξι λεπτά αργότερα πέρασε μπροστά με 2-1 με το γκολ του Χουάν Μάτα.

Τελικά, η Νιούκαστλ  κατάφερε όχι απλά να ισοφαρίσει, αλλά να πάρει και τους τρεις βαθμούς στο τέλος. Δράστης, ο Μούσα Σισοκό, ο οποίος ήρθε πριν από λίγες ημέρες από την Τουλούζ. Ο Σισοκό ισοφάρισε  στο 68' και πέτυχε το γκολ της νίκης στο 90'.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 1-0 τη Φούλαμ στο Λονδίνο  με γκολ του Ρούνι στο 78'. Οι δυο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, ενώ το ματς διακόπηκε στο ημίχρονο, επειδή έσβησαν τα φώτα

Στο «Εμιρέιτς» η Αρσεναλ νίκησε δύσκολα την Στόουκ 1-0 με γκολ που πέτυχε ο Λούκας Ποντόλσκι στο 78'.

Σε άλλα ματς της 25ης αγωνιστικής:

ΚΠΡ-Νόριτς 0-0, Εβερτον-Αστον Βίλα 3-3, Ρέντινγκ-Σάντερλαντ 2-1, Γουέστ Χαμ-Σουόνσι 1-0, Γουίγκαν-Σαουθάμπτον  2-2