2013-01-24 23:30:06
Φωτογραφία για Χαμόγελα για Δώνη, αλλά θα ξαναδώσει εξετάσεις
Ο Ιβάν Σαββίδης ήταν παρών στην Τούμπα στο σημερινό ματς με την Καλλιθέα. Ο μεγαλομέτοχος του Δικεφάλου δεν ήθελε να χάσει τη ρεβάνς και απόλαυσε το σόου που έδωσαν οι παίκτες με τα 6 γκολ σε βάρος της Καλλιθέας, διορθώνοντας το λάθος που είχαν κάνει στο πρώτο ματς όταν είχαν χάσει με 2-0 στο Ελ Πάσο. Σύμφωνα με το sport103.gr o Ιβάν Σαββίδης παρακολούθησε το ματς από τη σουίτα του μαζί με τον Γκέρμαν Τσιστιακόφ αλλά στο ημίχρονο κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τον Ρώσο στρατηγικό του σύμβουλο. Ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ φτιάχτηκε με την απόδοση της ομάδας  η οποία καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο την πρόκριση και προσέφερε πλούσιο θέαμα, ξεσπώντας στην Καλλιθέα μετά από τρία ματς στα οποία είχε μείνει μακριά από τον καλό της εαυτό… O μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ... συνελήφθη πολλές φορές να γελάει ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας και το γεγονός ότι κατάφερε να πετύχει με άνεση την ανατροπή του σκορ σφραγίζοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας
. Η ευρεία νίκη του ΠΑΟΚ με 6-0 επί της Καλλιθέας και η πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας επανέφερε τα χαμόγελα στις τάξεις της ομάδας, αν και ο Γιώργος Δώνης, τόνισε ότι δεν σταμάτησε να χαμογελά. «Πάντα χαμογελάμε, όλη τη χρονιά, δύο ή τρία ατυχή αποτελέσματα δεν μπορούν να χαλάσουν τη διάθεσή μας» είπε αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα με την αθηναϊκή ομάδα και συμπλήρωσε. «Έχουμε δημιουργήσει μια σχέση εμπιστοσύνης μέσα στην ομάδα, οι σχέσεις είναι πολύ καλές. Απλά εδώ στο ελληνικό ποδόσφαιρο οι μεγάλες ομάδες είναι υποχρεωμένες να ζουν με την αμφισβήτηση».Το σίγουρο είναι πως ο Δώνης ηρέμησε μετά την σημερινή εμφάνιση και πρόκριση του ΠΑΟΚ, ο Σαββίδης του δίνει μια ακόμα πίστωση χρόνου, αλλά η αλήθεια είναι πως ο έλληνας προπονητής θα συνεχίσει να δίνει εξετάσεις όσο παραμένει στον πάγκο του ΠΑΟΚ και ίσως τα...θέματα την επόμενη φορά να είναι πιο δύσκολα.