2013-01-03 23:08:22
Φωτογραφία για BOMBA ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΧΑ ΛΑΜΠΟΡΑΛ ΚΑΙ... ΑΝΩ-ΚΑΤΩ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!
Μετά από έναν αγώνα-θρίλερ η Κάχα Λαμποράλ έκανε το μεγάλο διπλό στο Τελ Αβίβ με νίκη 70-71 επί της Μακάμπι!

Οι Βάσκοι προηγήθηκαν νωρίς στον αγώνα ακόμα και με 14 πόντους, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ισραηλινοί ανέκαμψαν, έφεραν το παιχνίδι στα ίσα και στη συνέχεια προηγήθηκαν ακόμα και με διαφορά 8 πόντων.

Η τέταρτη περίοδος ήταν θρίλερ, και με βροχή τριπόντων από την Κάχα Λαμποράλ, οι Βάσκοι έκαναν το 2/2 στο top-16 της Ευρωλίγκας, αφού είχαν επικρατήσει και του Ολυμπιακού στη Βιτόρια την πρώτη αγωνιστική με +8.

Η Μακάμπι αντίθετα, γνώρισε τη δεύτερη ήττα της,αφού είχε γνωρίσει την ήττα την πρώτη αγωνιστική στη Σιένα.

Kαλύτεροι παίκτες για την Κάχα Λαμποράλ ο Νεμάνια Μπιέλιτσα με 17 πόντους και ο Μπραντ Όλεσον με 10 πόντους.

Από τη Μακάμπι, καλύτερος παίκτης και πρώτος σκόρερ με 18 πόντους ο Ρίκι Χίκμαν.

Πλέον τα πράγματα στον όμιλο του Ολυμπιακού είναι ανοιχτά σε όλα για... όλους!

Tα δεκάλεπτα : 23-20, 9-24, 24-6, 14-21