2012-12-20 23:25:04
Φωτογραφία για Πιερικός-Λεβαδειακός 0-5
Πάρτι έκανε ο Λεβαδειακός, ο οποίος διέλυσε 5-0 τον Πιερικό και με δύο νίκες πήρε πανηγυρική πρόκριση για τους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.

Πρωταγωνιστής του θριάμβου ο Βασιλείου, ο οποίος πέτυχε τρία γκολ, μόλις στο 3ο λεπτό, στο 32ο και στο 51ο, ενώ ένα γκολ πέτυχε ο Λισγάρας, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 88', ενώ είχαμε και ένα αυτογκόλ από τον Δήμου στο 58ο λεπτό.

Ο Πιερικός γνώριζε εξ αρχής πως έχει λίγες ελπίδες μετά την ήττα της και στο πρώτο ματς, ενώ τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολο μετά το γρήγορο 0-1 των φιλοξενούμενων.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Τόλιος, Νίκου, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Καρτσαμπάς, Ίτσιος, Κόιτς, Καθάριος (46' Παπατόλιος), Ελευθεριάδης (65' Μιχαηλίδης), Σεχολάρι (57' Βραχνός), Παναγιωτίδης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Κασμερίδης, Νικολακάκης, Κουτσόπουλος, Χοσέμι (46' Μπουντόπουλος), Λισγάρας, Μαχαίρας, Κόρμπος (57' Μανωλάς), Ροτζέριο (46' Μεντί), Μίλιεβιτς, Ρομέου, Βασιλείου