2012-12-20 01:22:03
Φωτογραφία για Νέο... γλέντι Κονέ σε Νάπολι [videos]
Ο Παναγιώτης Κονέ ήταν αυτός που πάλι έδωσε τη νίκη στην Μπολόνια στο 91΄, χάρη σε ακόμα ένα πανέμορφο γκολ που πέτυχε.

Ο νεαρός άσος, μετά το φανταστικό γκολ της ισοφάρισης του αγώνα της προηγούμενης Κυριακής, πέτυχε ακόμα ένα πιο σημαντικό αυτή τη φορά καθώς έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ενώ ταυτόχρονα ήταν εξίσου όμορφο.

Το σκορ είχε ανοίξει στο 12ο λεπτό ο Έντισον Καβάνι ενώ για τη Μπολόνια είχε ισοφαρίσει ο Πασκουάτο στο 38ο λεπτό

Ο Έλληνας χαφ ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του ολοκληρώνοντας τη δεύτερη συνεχόμενη ανατροπή επί της Νάπολι μέσα σε λίγες μόνο μέρες πετυχαίνοντας μάλιστα γκολ σπάνιας ομορφιάς.

Οι "ροσομπλού" πήραν την πρόκριση για τους "8" εκεί όπου θα αντιμετωπίσουν την Ιντερ στο Μεάτσα, ξανά σε μονό αγώνα ενώ ο νικητής αυτού του ζευγαριού θα παίξει στους ημιτελικούς με έναν από το ζευγάρι Ρόμα - Φιορεντίνα σε διπλούς αγώνες.

Στον άλλο αγώνα που έγινε σήμερα η Φιορεντίνα πήρε τη νίκη στο «Φρίουλι» επί της Ουντινέζε με 1-0 και ταυτόχρονα το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου. Σκόρερ για τους «βιόλα» ήταν ο Μπόρχα Βαλέρο στο 36 του πρώτου ημιχρόνου.