2012-12-19 23:01:23
Φωτογραφία για ΕΚΤΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ... ΦΩΣΤΗΡΑ!
Τον τίτλο του... "φονέα των γιγάντων" επιβεβαίωσε ο Φωστήρας, που παρά την ήττα του με 2-1 στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο, απέκλεισε τους "κυανέρυθρους" από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσε να έχει "καθαρίσει" την πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο.

Το 2-0 μόλις από το 21ο λεπτό, έδινε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου, αλλά το γκολ του Κάμπα στο 78ο λεπτό ήταν αυτό που χάρισε την πρόκριση στο Φωστήρα, ο οποίος είχε πάρει τη νίκη με 1-0 στο πρώτο ματς.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Ανδράλας (90' Μπούζας), Κοντοχρήστος, Γουνδουλάκης, Ρόκας, Μενδρινός (81' Διαμαντάκος), Ντούνης, Αραβίδης, Καμπάνταης (46' Οκόγιε)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Ψυρόπουλος): Μπότος, Μπιλίτσης, Παραράς, Τσώνης, Πεταυράκης (61' Καλλέργης), Μπούμπας, Μπουκούρης, Τασούλης, Δωροβίνης, Βαβάτσικος, Κάμπας