2012-12-19 12:15:04
Φωτογραφία για Απίστευτη διπλή απόκρουση πέναλτι!
Στο πρωτάθλημα της Αυστραλίας αυτή την Κυριακή σημειώθηκε μία όμορφη στιγμή. Τουλάχιστον για την μία από τις δύο αντίπαλες ομάδες. Η Adelaide United επικράτησε με 3-1 της Wellington Phoenix και πλέον βρίσκεται στη δεύτερη θέση στην A-League. Το απίστευτο, όμως, δεν είναι η νίκη της, αλλά μία διπλή απόκρουση του γκολκίπερ της ομάδας, Γιουτζίν Γκαλέκοβιτς. Ο 31χρονος αναδείχτηκε ως το «πρόσωπο» της αναμέτρησης μετά από το κατόρθωμα στο 94ο λεπτό του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι, λοιπόν, κέρδισαν πέναλτι στις καθυστερήσεις, με τον τερματοφύλακα να σταματά εντυπωσιακά με το ένα χέρι την εκτέλεση του Τάιλερ Μπόιντ. Η μπάλα έφτασε και πάλι στα πόδια του αντιπάλου, ο οποίος νικήθηκε εκ νέου από τον Γκαλέκοβιτς.