2012-12-13 19:23:47
Φωτογραφία για Στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων προκρίθηκε η Τσέλσι
Στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων προκρίθηκε η Τσέλσι ύστερα από τη νίκη της με 3-1 επί της μεξικανικής Μοντερέϊ.

Η Τσέλσι προκρίθηκε στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων καθώς επικράτησε με 3-1 της μεξικανικής Μοντερέϊ.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης προηγήθηκαν με γκολ του Χουάν Μάτα στο 17ο λεπτό ενώ λίγα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Τόρες διπλασίασε τα τέρματα για τους "μπλε".

Στο 47' και πάλι ο Χουάν Μάτα μετά από παρέμβαση του Ντάρβιν, πραγματοποίησε το 3-0. Η Μοντερέϊ απλά μείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα με γκολ του Ντε Νίγκρις.

Η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ θα αντιμετωπίσει στον τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει την Κυριακή(16/12), τη βραζιλιάνικη Κορίνθιανς.

Πηγή:sport24.gr