2012-12-01 21:15:02
Φωτογραφία για Αδιόρθωτος ο Άρης, έκλεψε τον βαθμό ο Ατρόμητος
Ο Άρης βρέθηκε μία ανάσα από τη νίκη κόντρα στον Ατρόμητο, αλλά τελικά υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1 με γκολ στο τελευταίο λεπτό. Ο Άρης πλήρωσε την αδικαιολόγητη οπισθοχώρηση στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά και το λάθος του Δασκαλόπουλου που δεν είδε στο 89 ότι ο Σκόνδρας πριν το γκολ κάνει κοντρόλ με το χέρι. Σε κάθε περίπτωση όμως είναι αδικαιολόγητο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη παραπάνω ο Άρης να έχει κλειστεί πίσω για να κρατήσει το μηδέν. Στο 43΄ ο Ατρόμητος έμεινε με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκε ο Ταυλαρίδης με δεύτερη κίτρινη (μάλιστα η δεύτερη σήκωνε ακόμα και απευθείας κόκκινη για το μαρκάρισμα στον Αγκάνθο.Απογοητευμένος από την τροπή που πήρε το ματς στο τέλος και την απώλεια της νίκης ήταν ο Νίκος Πασιαλής μιλώντας στη nova. «Κάναμε μεγάλη προσπάθεια, δεν ξέρω αν ήταν φάουλ ή χέρι στο γκολ του Ατρόμητου, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε» είπε ο τεχνικός του Άρη στο τελευταίο του παιχνίδι και πρόσθεσε: «Δυστυχώς έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Κρατούσαμε τη νίκη για 80 λεπτά. Πρέπει να κοιτάξουμε τη συνέχεια. Υπάρχει καινούργιος προπονητής, να ανασκουμπωθούμε και να κοιτάξουμε τη συνέχεια»