2012-11-25 15:34:52
Φωτογραφία για ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η ΕΦΕΣ 66-72 ΤΗΝ ΟΛΙΝ ΕΝΤΙΡΝΕ
Παρόλο που δυσκολεύτηκε αρκετά η Αναντολού Εφές, κατάφερε να πάρει το διπλό απέναντι στην Ολίν Εντιρνέ με 66-72 για την 7η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι "κοίταξαν" στα μάτια της Εφές καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, ενώ οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού στους ομίλους της Ευρωλίγκας, ανέβασαν λίγο την ρυθμό τους στην τρίτη περίοδο και κατάφεραν να χτίσουν ένα προβάδισμα, το οποίο διατήρησαν έως το τέλος του ματς.

Πρώτος σκόρερ της Εφές, η οποία παρατάχθηκε χωρίς τους Τζόρνταν Φάρμαρ και Σάσα Βούγιασιτς, ήταν ο Σεμίχ Ερντέν με 19 πόντους.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Ολίν, ήταν ο Χρήστος Ταπούτος, ο οποίος σε 34'07'' λεπτά συμμετοχής σημείωσε 15 πόντους και μάζεψε πέντε ριμπάουντ.

Σαν να κάνει κρύο; Ηλεκτρικές σόμπες από 20€ εδώ!