2012-11-22 22:53:26
Φωτογραφία για ΤΡΙΑΡΑ ΣΤΗΝ ΙΝΤΕΡ Η ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΖΑΝ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Ρουμπίν Καζάν και Ίντερ είχαν ήδη προκριθεί, αλλά παιζόταν η πρώτη θέση και το... γόητρο. Οι Ρώσοι ήθελαν περισσότερο να περάσουν στους «32» του Europa League ως πρώτοι και το κατάφεραν ρίχνοντας τρία γκολ στην Ίντερ, με τους «νερατζούρι» να μένουν οριστικά δεύτεροι.

Στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων, οι Ρώσοι είχαν πάρει ισοπαλία 2-2 μέσα στην Ιταλία και φρόντισαν να αποδείξουν ότι τα καταφέρνουν μια χαρά κόντρα στην Ίντερ. Μόλις στο 2’, ο Καραντενίζ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Το παιχνίδι κυλούσε ήρεμα… μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Ρόντον που είχε περάσει σαν αλλαγή στο 65’, 20 λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 για να έρθει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να βάλει το «κερασάκι στη τούρτα» με το τελικό 3-0, που χάρισε στην ομάδα δυο πρώην ερυθρόλευκων, Μαρκάνο και Ορμπάιθ, οριστικά την πρώτη θέση στον όμιλο, μια αγωνιστική πριν το τέλος.