2012-11-01 21:54:04
Φωτογραφία για ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΗΤΤΗΤΗ Η ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 92-87 ΤΗΝ ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ
Συνεχίζει αήττητη η Ζαλγκίρις, πανηγυρίζοντας την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα ματς καθώς νίκησε και την Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο με 92-87 και εξακολουθεί να οδηγεί την κούρσα στον όμιλο του Ολυμπιακού στην Ευρωλίκα.

Οι παίκτες του Σέρτζιο Σκαριόλο ήταν ανώτεροι κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και με τους Κιθ Λάνγκφορντ και Μαλίκ Χέρστον πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα απέναντι στην Ζαλγκίρις με 47-51.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η λιθουανική ομάδα επέβαλε τον ρυθμό της και ήταν πιο εύστοχη, στοιχεία που την οδήγησαν στο να τρέξει ένα επιμέρους σκορ 25-14 στην τρίτη περίοδο και στο τέλος του δεκαλέπτου να προηγείται με 72-65.

Στην τελευταία περίοδο η Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο αντέδρασε και κατάφερε να πάρει και πάλι προβάδισμα αλλά η Ζαλγκίρις δεν έμεινε για πολύ πίσω στο σκορ, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 92-87 να διαμορφώνει ο Ολιβερ Λαφαγιέτ με δύο εύστοχες βολές.

Δεκάλεπτα: 20-27, 47-51, 72-65, 92-87