2012-10-21 23:51:09
Φωτογραφία για Μεξικανός απέβαλε 9 ποδοσφαιριστές σε μια φάση! (βίντεο)
Γενικευμένη συμπλοκή, απίστευτα επεισόδεια, εννέα αποβολές και μια σπασμένη μύτη, ήταν ο απολογισμός ενός κατά τα άλλα συνηθισμένου αγώνα του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Β΄ κατηγορίας του Μεξικού μεταξύ των ομάδων Tecos και Dorados.

Όλα άρχισαν στο 36ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, όταν δύο παίκτες συνεπλάκησαν. Ο καυγάς τους μετεξελίχθηκε σε μαζικό γρονθοκόπημα, που διήρκεσε περίπου 5 λεπτά. Κατόπιν τούτου ο διαιτητής απέβαλε εννέα παίκτες και η συνάντηση παίχτηκε ως το τέλος με μειωμένες συνθέσεις. Αυτός που πλήρωσε την νύφη ήταν ο παίκτης των Dorados Πάουλο Σεζάρου Τσάβες που ο ίδιος έφυγε από το γήπεδο με σπασμένη μύτη. Για την ιστορία νικήτρια ομάδα στην «ιστορική» αυτή μάχη αναδείχθηκε η Tecoς με 2-1!