2012-10-19 01:08:10
Φωτογραφία για Άλμπα Βερολίνου-Σαλόν 74-71
Η Άλμπα επικράτησε της Σαλόν στη Γερμανία με 74-71, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο τέταρτο δεκάλεπτο. Διαβάστε αναλυτικά.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Άλμπα, η οποία επικράτησε της Σαλόν στην Γερμανία με 74-71 για την δεύτερη αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Οι Γερμανοί έκαναν ένα εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο, όταν και βρισκόντουσαν πίσω στο σκορ με 59-51. Παρόλα αυτά στην τέταρτη περίοδο έκανε την ολική επαναφορά και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα.

Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 36-40 για τους φιλοξενούμενους, με τους Γάλλους να δείχνουν ότι ελέγχουν την αναμέτρηση.

Στο τέταρτο, όμως δεκάλεπτο όπως είπαμε η Άλμπα Βερολίνου κατάφερε ναεπιστρέψει στο παιχνίδι και να σημειώσει μία σημαντική νίκη με 74-71 ενόψει της συνέχειας, κάνοντας παράλληλα το 2/2 στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Τα δεκάλεπτα: 24-25, 36-40, 51-59, 74-71.

Άλμπα Βερολίνου (Ομπράντοβιτς): Αβντάλοβιτς 2, Σούλτσε, Σάφαρτζικ 13(3), Τόμπσον 24, Τζέντοβιτς 5, Ραντλ 5, Μιράλες 19(3), Ιντμπίχι, Μόρλεϊ 2.

Σαλόν (Μπινιό): Τσικαμπούντ 20(3), Λανγκ 3, Αμπουντού, Λαβερέντζ 4, Σκίλμπ 14(1), Αντόλφ 9, Ρας 7(1), Ουίλιαμς 14, Εφθίμιφ.