2012-10-07 23:54:37
Φωτογραφία για ΜΙΛΑΝ - ΙΝΤΕΡ 0-1 *ΒΙΝΤΕΟ*
Η Ίντερ ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι του Μιλάνου, καθώς επιβλήθηκε της Μίλαν με 0-1, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Serie Α, παρόλο που έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο με δέκα παίκτες.

Ο αγώνας κρίθηκε με το γκολ που πέτυχε μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης ο Samuel, μετά από εκτέλεση φάουλ και κακή έξοδο του Abbiati.

Στο 48′ η Ίντερ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Nagatomo με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ωστόσο κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ και να φύγει νικήτρια από το ντέρμπι.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Ίντερ έφτασε τους 15 βαθμούς και είναι τρίτη μαζί με τη Λάτσιο, ενώ η Μόλαν παρέμεινε ακινητοποιημένη στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

Μίλαν: Abbiati, Bonera (Abate 50′), Yepes, Mexes, De Sciglio (Robinho 55′), De Jong, Montolivo, Emanuelson, Boateng, El Shaarawy (Pazzini 71′), Bojan

Ίντερ: Handanovic, Ranocchia, Samuel, Juan Jesus, Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo, Coutinho (Guarin 46′), Cassano (Pereira 53′), Milito (Palacio 71′)