2012-09-29 23:57:36
Φωτογραφία για Για πλάκα η Γιουβέντους
Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Γιουβέντους στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τη Ρόμα την οποία και διέλυσε 4-1.

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος βρίσκεται η Γιουβέντους η οποία για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος, δεν αντιμετώπισε κανένα απολύτως πρόβλημα διαλύοντας τη Ρόμα με 4-1. Από το πρώτο ημίχρονο όλα είχαν τελειώσει καθώς η «γηραιά κυρία» είχε φτάσει σε σκορ νίκης με 3-0.

Ο Πίρλο στο 11’ άνοιξε το σκορ για τους «μπιανκονέρι» με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Βιντάλ έκανε το 2-0. Το εκπληκτικό πρώτο 20λεπτο για τους γηπεδούχους τελείωσε με τον Μάτρι να κάνει το 3-0.

Οι «τζιαλορόσι» απάντησαν στο 69’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οσβάλντο, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Τζιοβίνκο στις καθυστερήσεις.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Μπαρτσάλι, Μπονούτσι, Κιελίνι, Κάσερες, Βιντάλ, Πίρλο, Μαρκίσιο, Ντε Τσέλιε, Μάτρι, Βούσινιτς

ΡΟΜΑ: Στεκέλενμπουργκ, Ταντέι, Μπουρντίσο, Λεάντρο Καστάν, Μπαλτσαρέτι (34’ Μαρκίνιος), Ντε Ρόσι, Ταχτσίδης (64΄Περότα), Φλορέντσι, Λαμέλα, Οσβάλντο, Τότι (63’ Ντέστρο).