2012-08-26 22:27:43
Φωτογραφία για ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΑΣΙΣΤ ΑΠΟ ΣΟΥΜΠΙΝΙΟ ΣΤΟ 0-2 ΤΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ *ΒΙΝΤΕΟ*
Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του με τον Ατρόμητο ο Σουμπίνιο. Ο Βραζιλιάνος μέσος, ο οποίος αγωνίζεται ως δανεικός από τον Ολυμπιακό στην ομάδα του Περιστερίου, στον αγώνα στην Κέρκυρα με την ομώνυμη ομάδα, άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενος με εκτέλεση φάουλ στο 13ο λεπτό.

Ο Σουμπίνιο ήταν ιδιαίτερα δραστήριος στην πρώτη του επίσημη εμφάνιση στο πρωτάθλημα με την φανέλα του Ατρόμητου και είχε ουσιαστική συμμετοχή και στο δεύτερο γκολ. Ο Βραζιλιάνος στο 43ο λεπτό εκτέλεσε φάουλ από πλάγια αριστερά, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Νίκος Αναστασόπουλος, έκανε λάθος επέμβαση και από κοντά ο Φυτανίδης έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

Δείτε στη WEB TV του "sport-fm.gr" τα επίσημα στιγμιότυπα της Nova από την αναμέτρηση Κέρκυρα - Ατρόμητο για την 1η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.