2012-08-09 00:37:49
Φωτογραφία για ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΗΤΑΝ... ΕΒΕΡΤΟΝ - ΑΕΚ 4-1 *ΒΙΝΤΕΟ*
Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα σε ΑΕΚ και Everton ήταν τεράστια με την Ένωση να φεύγει με το βαρύ 4-1 από το «Goodison Park».

Οι Άγγλοι προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Naismith, που πέτυχε ακόμη δύο γκολ στο 16′ και στο 30′, ενώ το τέταρτο γκολ πέτυχε ο Hibbert στο 53′ ο οποίος αποθεώθηκε με τους Άγγλους οπαδούς να διακόπτουν τον αγώνα για να πανηγυρίσουν μαζί του.

Το γκολ της ΑΕΚ, πέτυχε ο Φούντας στο 7ο λεπτό με το οποίο ισοφάρισε προσωρινά και καταχειροκροτήθηκε.

Η ΑΕΚ έδειξε πολλά αμυντικά κενά, ενώ απουσίασε και η δημιουργία φάσεων στην επίθεση.

ΑΕΚ: Κωνσταντόπουλος, Κοντοές (72’ Βλάχος), Yago, Σιαλμάς (57’ Κουρέλας), Ρίκκα (70΄ Κοτσαρίδης), Παυλής (37’ Σταματής), Τσαμουρλίδης (37’ Γροντής), Αρκούδας, Λαγός (84’ Ματεντζίδης), Φούντας (41’ Παπαδημητρίου), Μπουγαΐδης.