2013-07-27 00:12:14
Φωτογραφία για Πολυβόλο ο Ναπολεόνι
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Στέφανο Ναπολεόνι, ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος 2-2 με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο ιστορικό «Brammal Lane».

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα. Πάντως έδειξαν ότι χρειάζονται δουλειά στο ανασταλτικό κομμάτι και στην αμυντική λειτουργία. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Πόρτερ.

Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Στέφανο Ναπολεόνι, ο οποίος στο 10’ ισοφάρισε και εν συνεχεία (25’) με εξαιρετική ατομική προσπάθεια και σουτ από πλάγια θέση διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Η ομάδα του Ατρόμητου θα μπορούσε να φύγει με τη νίκη, αν ήταν πιο προσεκτική στα τελευταία λεπτά, όπου ο Τέιλορ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στο κέντρο της άμυνας και με κοντινή προβολή έγραψε το τελικό 2-2.

Οι Περιστεριώτες ολοκληρώνουν τα φιλικά επί αγγλικού εδάφους την Δευτέρα όπου θα αντιμετωπίσουν την Γουέστ Μπρομ. Tromaktiko